Knyga „Žaliasis tiltas, grupė „Bitės” ir senatvė”

Jūratė Viktorija Rita Dineikaitė  „Žaliasis tiltas, grupė „Bitės” ir senatvė”

10 

Liko 51

Pridėti į norų sąrašą Dedame į norų sąrašą Pridėtas į norų sąrašą
Legendinė grupė „Bitės“ susibūrė 1966 m. ir nuo pat muzikavimo pradžios J. Dineikaitė pradėjo kaupti užrašus, nuotraukas, iškarpas iš spaudos apie „Bites“, jų koncertus, taip pat apie įvairias užsienio roko grupes, dainų tekstus bei natas. Šie saviti archyvai buvo sudėti į šešiolika kanceliarinių knygų. Nuo 1991 m. medžiaga buvo peržiūrima ir atrenkama, perkeliama į „juodąjį aplanką“, kuris tapo būsimos knygos pagrindu.
J. Dineikaitė gimė 1936 m. Kaune. Privačiai mokėsi muzikos pas Helene Hansen (1942 m.). Po karo metų pertraukos 1947–1948 m. tęsė mokslus Kauno konservatorijoje pas Eugeniją Matiukienę ir Oną Radzevičienę. 1948 m. įstojo į Kaunos „Aušros“ mergaičių gimnaziją. 1949 m. Dineikų šeima persikėlė į Vilnių. J. Dineikaitė buvo priimta į Vilniaus septynmetės muzikos mokyklos III klasę ir Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos septintą klasę.
Sparčiai mokėsi groti smuiku ir greitai įveikė kelių metų programą. Baigusi vidurinę mokyklą, 1955 m. įstojo į Lietuvos konservatorijos Eugenijaus Paulausko klasę, kurią baigė 1961 m. Studijuodama, 1958–1965 m., pradėjo dirbti filharmonijos simfoniniame orkestre. Profsąjungų kultūros rūmų meno vadovas Ričardas Savickas pasiūlė J. Dineikaitei suburti merginų ansamblį. Taip 1966 m. gimė grupė „Bitės“. Nuo 1972 m. „Bitės“ grojo Vilniaus „Erfurto“ restorane.
J. Dineikaitė buvo apdovanota Vilniaus Kultūros valdybos garbės raštais 1973 ir 1977 m., Kultūros ministerijos garbės raštu 1977 m., kitomis padėkomis.
Netrukus „Bičių“ kolektyvu susidomėjo užsieniečiai, kvietė koncertuoti Vakarų Vokietijoje, Amerikoje, Lenkijoje. Tačiau išvykti grupei nebuvo leista, išgalvojant įvairių politinių argumentų, pabrėžiančių grupės vadovės nepatikimumą. 1979 m., pasitraukus J. Dineikaitei, merginų roko grupė „Bitės“ nustojo egzistuoti. Tačiau J. Dineikaitė tęsė muzikinę veiklą ir 1979 m. subūrė šešiolikmečių merginų grupę „Rizika“ ir paauglių grupę „Mutacija“ („Langas“). „Rizika“ iki 1990 m. daug koncertavo Latvijos miestuose, Minske, Sankt Peterburge, įvairiuose Sibiro miestuose ir buvo apdovanota įvairiais Lietuvos, Maskvos ir daugelio kitų miestų vadovų garbės raštais.

Viršelis: minkštas, su aplankalu, 111 psl.
Autorius: Jūratė Viktorija Rita Dineikaitė
Kategorija: Atsiminimai
Leidykla: Vinilo studija
Leidimo data: 2020

Kalba

Lietuviška

Plokštelės būklė

Nauja

Tipas

Knygos